2013

Przyczajony tygrys

To tylko pozory, że rok 2013 był dla conceptowej drużyny taki ciuchutki:). Faktycznie, nie dostarczył tylu emocji co rok 2012, ale to wcale nie oznacza, że niewiele się działo. Wręcz przeciwnie. 12 minionych miesięcy było okresem istotnych przemian i wielkich projektów. Bez wątpienia można stwierdzić, że 2013 to jeden z najlepszych roków w historii Concepto.

Udało się nawiązać bardzo wiele kontaktów, podpisane zostały umowy na ambitne i ciekawe projekty. Ich realizacja pozwoli wskoczyć Concepto na zupełnie inny poziom. Oj, będzie o nas głośno w 2014. Będzie się działo :)


Do naszych najciekawszych realizacji należy zaliczyć serwis oraz aplikację do transmisji obrazu na żywo ViziVizi.com. ViziVizi umożliwia również obróbkę filmów online. Zmierzyliśmy się z trudnymi wyzwaniami i problemami. Jednakże udało się nam pokonać wszystkie przeszkody i portal wystartował. Liczymy tu na duży sukces!


W 2013 stworzyliśmy również aplikację do wysyłania pocztówek z telefonu. FabrykaKartek.pl to początek rozwiązań dedykowanych dla branży poligraficznej.

Należy podkreślić, że mocno dopracowaliśmy oraz rozbudowaliśmy ofertę dla urzędów i instytucji. Mowa tu o touchIT.pl. Przy kolejnych wdrożeniach rozwinęliśmy zwłaszcza moduły mobilne. Ponadto zbudowana została aplikacja mobilna CityAlert.pl umożliwiająca informowanie mieszkańców gmin i powiatów o ważnych dla nich sprawach, np. zagrożeniach, wydarzeniach, wywózce śmieci itp. Widzimy duży potencjał w sprzedaży takich rozwiązań dla instytucji publicznych.
W minionym roku Concepto uczestniczyło w licznych konwentach "IT w Administracji", dzięki czemu został zebrany bardzo duży feedback oraz potężna baza kontaktowa. Pod kątem współpracy z administracją publiczną rok 2014 zapowiada się bardzo obiecująco. Zebraliśmy kilka zamówień na nasze produkty!

Coraz większego tempa nabierają również procesy wdrożeniowe związane z realizacją projektu 8.2 platformy B2B - dzięki któremu znacząco wzrośnie efektywność naszej agencji oraz poprawią się warunki współpracy z partnerami zewnętrznymi. Wartość całego projektu to ponad 1 mln zł.

Wciąż kontynuujemy procesy przygotowawcze do debiutu na rynku Newconnect. Praktycznie wszystko jest już gotowe. Niestety, polska administracja i biurokracja w najgorszym tego słowa rozumieniu znacząco spowalniają te procesy.

Concepto w 2013 znacząco poprawiło swoje wyniki finansowe, osiągając rekordową rentowność. Spółka zamierza przeznaczyć wypracowane środki na dalsze inwestycje, przede wszystkim w projekty własne ( między innymi przebudowa portalu Instrukcja.pl ).
 

Concepto tradycyjnie angażowało się w akcje społeczne wspierając organizacyjnie oraz finansowo imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych APERTE (GroxTown Reggae Fest, OrientoExpresso ). Pomogliśmy również wydać nową publikację Towarzystwu Miłośników Ziemi Grodziskiej. Wsparliśmy zespół Konopians przy wydaniu nowej płyty.

Wszystkim naszym przyjaciołom, partnerom i kontrahentom życzymy w roku 2014 wszystkiego najlepszego!