Władze firmyWłaściciel i założyciel firmy Concepto. Absolwent Politechniki Poznańskiej oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego (oba kierunki techniczne). Odpowiedzialny za obecny kształt i strategię rozwoju firmy. Pełni w niej rolę spoiwa, które nadaje ostateczny kształt tworzonym projektom. Dzięki zamiłowaniu do technologii komputerowych w dziedzinie nowych mediów oswoił wszystkie najważniejsze aspekty projektów informatycznych : od grafiki po programowanie. To dało podstawy do bycia rozgrywającym i kapitanem w agencji interaktywnej, którą tworzy od 2005 roku.

Concepto to efekt pasji rozwijanej przez wiele lat. Na drodze zawodowej fascynowały go najnowsze osiągnięcia technologii informatycznej i świat gier komputerowych, które inspirowały do poznawania ich zaplecza i pierwszych udanych prób samodzielnego tworzenia gier i aplikacji. Po ukończeniu studiów pracował jako freelancer, współpracując przy dużych projektach co zaowocowało sporą wiedzą o zarządzaniu projektami, kluczową i bezcenną w obecnej działalności. W 2012 Concepto zajęło wysoką pozycję w rankingu najszybciej rozwijających się firm XIII edycji Rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe, organizowanej przez międzynarodową firmę doradczą Deloitte oraz redakcję magazynu Forbes.

Obecnie wiele czasu poświęca filozofii i psychologii biznesu, która stanowi jego obszar zainteresowań. 

Po godzinach

Entuzjasta etyki stoickiej i pozytywnego podejścia do biznesu, w tym do ludzi i zdarzeń. Działalność Concepto daje się zauważyć w regionie poprzez wspieranie przedsięwzięć kulturalnych. Od 2010 Darek Kowalski jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych Aperte - aperte.pl, w ramach których udziela się w sprawach związanych z kulturą. Inicjator cyklicznej imprezy "GroxTown Reggae Fest" - groxtownfest.pl. Administrator lokalnego, popularnego forum dyskusyjnego grodzisk.org. Miłośnik muzyki i początkujący mecenas kultury – w ramach fundacji Concepto ProArte co roku bierze pod opiekę jeden zespól muzyczny, który promuje i wspiera w wydaniu płyty.

Od 2013 poświęca coraz więcej czasu na karierę sportową :) biegi przełajowe/górskie, maratony, duathlony.

Amator Slow Tourism, czyli turystyki przemyślanej, niespiesznej , która otwiera na obyczaje, klimat i smaki odwiedzanych miejsc. Członek stowarzyszenia Slow Food Polska.

Linkedin: https://pl.linkedin.com/pub/dariusz-kowalski/64/a21/118
YouCreo: http://youcreo.com/kowalski/

Media o...

http://pgo24.pl/2013/04/praca-w-grodzisku-jest-ta-branza-bedzie-sie-rozwijac/
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/Deloitte-Technology-Fast-50/innowatorom-kryzys-niestraszny,30884,1